Smaltované hrníčky s Vaším originálním motivem, to je hlavní náplní naší práce ve smaltovně.

 

Používáme poctivé tradiční smaltované hrníčky a vypalovací obtisky. Ty ručně nanášíme na smaltované nádobí a po dokonalém vysušení upečeme v peci při cca 800 °C. Výhodou ruční práce je to, že si s hrníčky můžeme vyhrát – není omezena pozice motivu na hrníčku, motiv může být z vnější strany hrníčku, z vnitřní strany, na dně zvenku nebo zevnitř. Záleží jen na fantazii a možnosti umístit motiv na nádobí tak, abychom tam „dostali ruku“ a také na množství. 

Dekorovat můžeme i jiné druhy nádobí, například misky, talíře, džbány, dle momentální nabídky. Jsme schopni pro Vás vyrobit i reklamní cedule, a to již od 1 kusu.  

Naše pec je dostatečně velká na to, abychom zvládli i tisícové série. Aby měla výroba smysl, doporučujeme začít na alespoň 100 ks od každého motivu. Méně lze udělat také, ale je to cenově náročnější.

Motiv je naším postupem zapečen do smaltu, takže je nesmrtelný, nelze nijak z hrníčku smýt. Hrníčky můžete bez obav mýt v myčce nádobí, používat na sporáku, včetně indukčního, v troubě, na grilu, na ohništi.   

Smaltované nádobí je tradičním výrobkem. Čím dál více lidí se v současné době obrací k tradičním a kvalitním předmětům, snad proto je i smalt čím dál oblíbenější. Je to určitě díky jeho užitným vlastnostem a kráse. Smaltovaný hrníček je praktickým reklamním předmětem. V případě Vašeho zájmu ho můžeme vložit do kartonové krabičky, kterou jsme si nechali vyvinout od kartonářů. Pokud by se jednalo o větší množství, krabička může být i potištěná Vaším logem nebo jakýmkoli motivem, který si budete přát.

Motiv si můžete vymyslet vlastní – Vaše logo, texty, ale také kresbu – krajinu, postavičky, abstraktní moderní grafiku, která může být kolem dokola celého hrníčku, nic nás neomezuje. Nejhezčí jsou ale na smaltu pérovky, rastry jdou udělat také, ale je to potřeba konzultovat.

 

Cena smaltovaných hrnečků

Pro bližší informace o produktech nebo o ceně smaltování, která závisí i na počtu kusů, na barevném zhotovení a na dalších specifických vlastnostech, nás kontaktujte. Připravíme pro vás cenovou nabídku.

 

Nezávazná poptávka

 

Přetáhněte soubory sem nebo Vyberte v počítači

 

 

Průmyslové smaltování

Díky velikosti naší pece jsme schopni realizovat i průmyslové smaltování. Pokud tedy hledáte výrobu průmyslového smaltu a máte nějaké specifické požadavky, rozhodně nás kontaktujte. Potrubí se smaltovaným povrchem je vhodné do chemického či farmaceutického průmyslu, kde není možný styk médií s kovy a samotné skleněné potrubí je náchylné k rozbití, oproti smaltovanému s kovovým jádrem.
K dispozici máme PRŮMYSLOVOU PEC s výkonem až 1100°C.
Pec má vnitřní rozměry 140x60x50 cm.
Zavážecí zařízení je přizpůsobeno k zavážení výrobků do velikosti pece a do váhy 120 kg.

Jsme schopni posmaltovat jedině plechové předměty, pro litinu je potřeba volit jinou technologii.

 

Proč právě smaltování

Smaltované výrobky a smaltování jako postup povrchové úpravy mají mnohaletou tradici. Smalt je stále velmi moderní a k povrchové úpravě výrobků se tak využívá již po desetiletí. Protože smalt je ve své podstatě rozemleté sklo na prášek s příměsí pigmentu, což po zapečení utvoří souvislou vrstvu skla na kovovém předmětu, je tento povrch absolutně zdravotně nezávadný v potravinářství, korozivzdorný v průmyslu a kovové jádro zajistí, že se výrobek nerozbije, maximálně oprýská při nárazu a dojde k prohnutí plechu. To můžete vidět třeba na starších hrncích a mísách po Vaší babičce. Výrobky jsou i nadále funkční, opotřebení smaltu jim však vtisklo jedinečnou stopu.